HAKKIMIZDA

VİZYONUMUZ

Güleryüz adını rekabetçi bir ulusal/uluslararası marka haline getirmek ve müşterilerimizin istek ve beklentilerinin fazlasını üretmektir.

ŞİRKET PROFİLİ

Güleryüz Şirketinin temelleri, 1961 yılında Hacı Şevket BEDİR' in eşi Binnaz BEDİR ve büyük oğlu Sıtkı BEDİR 'in desteğini alarak tuhafiyecilik yapmaya başlamasıyla atılmıştır. Kurulduğu ilk günden beri müşteri istek ve beklentilerini en üst düzeyde karşılamaya özen gösteren Güleryüz'ümüz, daha sonra da müşterilerinden gelen istekler doğrultusunda kolonya imalatına başlamıştır.

Ticaretin her alanında doğru ve dürüst çalışmayı kendine prensip edinen Güleryüz' ümüz 1990 yılında, Türkiye de zamanın hükümeti tarafından Döviz Bürolarının kurulmasına ve Döviz alım satımı yapılmasına resmi olarak izin verilmesiyle birlikte Güleryüz Döviz'i kurmuştur.

Artan iş potansiyeli ve yüksek kalite anlayışı çerçevesinde 1997 yılında, 36 yıldır çalışılan Kapalı Çarşıdaki dükkândan çıkılarak şu anda faaliyet gösterilen, 3 katlı Adapazarı' nın ilk en büyük perakende kuyum mağazası olan Uzun Çarşıdaki işyerine geçmiştir. 01.01.2002 tarihinde artan iş potansiyeli ve farklı denizlere yelken açma ihtiyacı ile birlikte Güleryüz' ün yurt dışına açılan penceresi ALTIN FABFİKASI KUYUMCULUK A.Ş. kurulmuştur.

Bu dönemlerde hizmet ağının giderek genişlemesi ve rekabetin yoğunlaşması ile birlikte Şirketimiz Bünyesinde kurumsallaşma ihtiyacı hissettik ve bu amaçla öncelikle kurumsallaşmanın şirketlerimize ne gibi faydalar getireceğinin analizini yaptık. Ve analizler sonucunda Dışarıda Kurumsallaşma ile birlikte kuruluş imajının güçlendirileceğini, Müşteri memnuniyetinin sağlanarak rekabet gücünün artırılacağını, daha iyi tedarikçi ilişkileri kurulacağını ve aynı zamanda güvenilir bir şirket yapısı sahibi olacağımızı Şirketimiz bünyesinde ise Etkin bir yönetim ile birlikte içimizde olumlu kültürel değişimlerin ve kalite bilincinin oluşumunun sağlanacağını, sistematikleşmeye geçilerek daha iyi bir dokümantasyon oluşturulup sistemimizde tutarlılık sağlanarak işlerimizdeki etkinliğin artırılacağını ve bunları yaparken de maliyetlerin azaltılacağını tespit ettik ve, tüm bunları sağlayacak bir sistem olan ISO 9001' in şartlarının bizlere bu konuda ışık olacağını fark ettik ve Nisan 2003 tarihinde çalışmalarımıza bu yönde devam etme kararı aldık.

Bu anlamda ISO çalışmalarına başlayan şirketimiz tüm alt yapısını ISO standartlarına göre kurup çalıştırdıktan sonra 18 – 20 şubat 2004 tarihinde TSE – ISO 9001: 2000 denetimlerini de başarıyla geçerek Türkiye'deki ilk ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgeli Kuyumcu Mağazası ve Döviz Bürosu olma unvanını kazandı.

Mücevher alanında da kendine özgü tasarımlar ve yüksek kalite anlayışı çerçevesinde ZERGERAN DIAMOND’u 2012 yılında kurduk. Merkezi İstanbul Kapalıçarşı’da olan markamız gerek yurt için de gerekse yurt dışında katılmış olduğu fuarlar da oldukça geniş bir yelpazede müşteri portföyüne hizmet vermektedir.

Altın ve Mücevher sektöründeki deneyiminin son meyvesi olan OROBELLA WEDDING RINGS alyans sektörüne 2014 yılında Güleryüz bünyesine katıldı. Merkezi İstanbul Kuyumcukent Kuyumcular Kompleksinde olan markamız. Yurt içinde 200 den fazla satış noktası ve 15 farklı ülkeye yapmış olduğu ihracatı ile grubun parlayan iştiraklerinden bir başkasıdır.

Biz kaliteyi yalnızca imaj olarak görmüyoruz. Kaliteye yaptığımız yatırımın, daha yüksek verimlilik, daha fazla müşteri memnuniyeti, dolayısıyla ciro ve karlılığın artışı ve daha iyi iş sonuçları olarak bizlere kesinlikle geri döneceğine inanıyoruz. Sonuçta kaliteye yapılan yatırım, ilgili tüm tarafların kazancı anlamına geliyor. Yani bizim yatırımızdan müşterilerimiz ve tedarikçilerimizde kazanacaklardır. Ve daha yüksek kalite standartlarında bir hizmete sahip olacaklardır. Tüm bunlar müşteri memnuniyeti ve güvenini sağlayacak faktörlerdir. Güleryüz Grup, bünyesindeki diğer şirketler ve çalışanlarıyla beraber geleceğin hedeflerine kilitlenerek gelişme yolunda büyük bir hız ve azimle devam etmektedir. Ve bu aşamada şirketlerimiz kendisine düşen görevin bilinciyle dünya standartları çerçevesinde çalışmayı kendine görev kabul etmiştir.